Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zaloguj się

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

2 1Ten klasyczny spacer prowadzi od budynku słynnej wiedeńskiej Opery, obok Hotelu Sachera i muzeum Albertyny, poprzez areał Hofburga, miejskiej rezydencji Habsburgów z kaplicą dworską i słynną Hiszpańską Nadworną Szkołą Jeździecką. Tutaj, w byłych apartamentach cesarskich znajduje się teraz urocze muzeum, obrazujące życie pięknej Sisi i jej małżonka, Franciszka Józefa, najsłynniejszej bodaj pary, jaka kiedykolwiek mieszkała w Hofburgu. Bardzo chętnie pokażę Państwu te pomieszczenia, zarówno, na życzenie,  w ramach spaceru po Starówce  jak i jako osobne zwiedzanie.

Zajrzymy też na chwilę na piękny Heldenplatz ("Plac Bohaterów"); jedno z najciekawszych miejsc miasta o wspaniałej panoramie i poruszającej historii.

Następnie zaś przejdziemy  uliczkami starówki przez elegancki Kohlmarkt ze słynną kawiarnią Demla, przespacerujemy przez piękną ulicę  Graben, gdzie zobaczymy XVII-wieczną Pestsäule ("Kolumna Zarazy"). Ta klasyczna trasa przez Wiedeńsą Starówkę  to nie tylko piękne ulice i imponujące zabytkowe kamienice, ale też tak ciekawe jak niezwykłe historie kryjące się za ich fasadami.

Zwiedzanie zakończymy w samym sercu Wiednia, pod katedrą św. Szczepana, gdzie poznamy interesującą architekturę i prastare tajemnice owej świątyni. A po drodze wysłuchamy nie tylko ciekawych historii wszystkich tych miejsc, ale też odkryjemy liczne, nie zawsze rzucające się w oczy, polskie ślady.


Na spacer (bez zwiedzania apartamentów) proszę zaplanować ok. 2 godz;  z Apartamentami ok.3 godz.

Koszt: do 7 osób: 140,- Euro/ od 8 osób: 155,- Euro. Apartamenty za dopłatą 50,-€ (dla grupy) lub 10,- od osoby

Spotkanie i punkt wyjścia: obok Opery, na placu Karajana, przy wyjściu z linii metra U1


Dopłata za zwiedzanie wnętrza katedry (fakultatywnie): 10,- Euro od osoby (exkl. wstęp)
Informacje i zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  za pomocą formularza kontaktowego.