Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Wiedeń jest barwny i głośny za dnia, ale tuż po zachodzie słońca z jego zakamarków wypełzają cienie przeszłości, rozbrzmiewają echa historii godne kina horroru.

Tajemniczy Krwawy Zaułek. Autor Fotografii ©Franz Svoboda/meinbezirk.atPoczynając od byłej rezydencji tak cesarzy jak i licznych białych i czarnych dam, gdzie piękna Sisi lubowała się w różnego rodzaju seansach spirytystycznych, obok Skarbca Cesarskiego gdzie od stuleci przechowywany jest Swięty Gral i dawnej Biblioteki Dworskiej, gdzie wśród wielu tajemniczych ksiąg znaleźć można także korzenie niezwykłej mandragory, przejdziemy dalej w kierunku katedry św. Szczepana, oplecionej wieloma tajemnicami, przyprawiającymi o dreszcze; przez stulecia strzeżonymi przez całą armię demonów i bajecznych stworzeń zamieszkujących jej fasadę.

Po drodze zaś zobaczymy pałace "krwawej hrabiny" Elżbiety Batory i księżnej "wampirzycy",Leonory Schwarzenberg, miniemy cesarskie krypty świadczące o dziwnych rytuałach pogrzebowych Habsburgów, niepozorne siedziby równie tajnych co potężnych stowarzyszeń. Liczne ciemne zaułki opowiedzą nam zaś tajemnice Zakonu Krzyżaków, krwawych średniowiecznych jatek czy tajemniczej śmierci Mozarta.

Wszystkich ciekawych ciemnej strony Wiednia zapraszam na ten nietypowy, wieczorny spacer  (godzina rozpoczęcia do uzgodnienia).

 

Cena za spacer publiczny, tzn. w konkretnym z góry ustalonym terminie i godzinie, to 18,-Euro za osobę, dzieci do lat 12 płacą jedynie 9,-Euro. Spacer ten odbywa się przy udziale co najmniej 3 dorosłych osób.

 

Miejsce spotkania: Hofburg, przy bramie zwanej Schweizer Tor

Czas trwania: 1,5 do 2 godz.

Terminy: w kalendarzu obok, lub do uzgodnienia

Cena prywatna dla rodzin (2 dorosłych+maks. 3 dzieci do lat 14): 125,- Euro

Cena prywatna dla grup: do 7 osób: 140,- Euro/ od 8 osób: 155,- Euro.

Grupy powyżej 15 uczestników proszę o uprzedni konktakt.

.

Dalsze informacje oraz (konieczne!) zgłoszenia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego.