Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pałac SchönbrunnZespół pałacowy Schönbrunn, wraz z należącym do niego parkiem i ogrodami został w 1996 roku wpisany na listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zaliczana do najważniejszych zabytków cesarska rezydencja Schönbrunn, stanowi dla każdego zainteresowanego historią dynastii Habsburgów obowązkowy punkt programu zwiedzania Wiednia czy Austri.

Stary, ogromny park zaprasza szczególnie w ciepłej porze roku na pełen urozmaiceń spacer przez barokowy krajobraz: do źródełka, od którego rezydencja wzięła swoją nazwę, do "rzymskich" ruin i "egipskiego" obelisku i imponującej fontanny Neptuna w ogrodach u stóp wzgórza. Stamtąd, z pawilonu zwanego Gloriettą podziwiać można wspaniały widok na park, pałac i całe miasto. Zarys parku, jego rzeźby, fontanny, aleje kryją w sobie też wiele intrygujących tajemnic, tak iż spacer tutaj staje się prawdziwym przeżyciem.

Ale i bez wspinania się aż na Gloriettę można docenić piękno i niezwykłość zespołu pałacowego Schönbrunn, spacerując przez Ogród Botaniczny, obok Ogrodu Japońskiego i Palmiarni, przez Rozarium, niezliczone aleje i alejki, które co rusz otwierają nowe widoki na pałac i park. Również Powozownia, Oranżeria i Ogród Następcy Tronu są warte zobaczenia i przyciągają wielu zainteresowanych gości.Pałac Schönbrunn

Pełną niezapomnianych wrażeń alternatywą dla maluchów i dzieci jest bez wątpienia najstarszy na świecie, założony w 1752 roku, ogród zoologiczny, który kilkakrotnie już został odznaczony jako najlepsze Zoo w Europie.

Zainteresowanym proponuję dwa różnej długości spacery - ponad 2 i ok. 1,5 godz. - po parku (bez Zoo); każdy z nich można ładnie połączyć ze zwiedzaniem wspaniałego Pałacu czy Powozowni.

Cena indywidualna zależna jest od Państwa czasu, jaki chcielibyście na to poświęcić i rozumie się bez kosztów wstępu. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, proszę o kontakt, zaproponuję cenę przystosowaną specjalnie dla Was.

Koszt zwiedzania Pałacu zależy od wybranej przez Państwa trasy, przy czym tzw. Wielka Trasa (Grand Tour), obejmująca 40 komnat pozwoli najbardziej wnikliwie zapoznać się z historią Pałacu i jego mieszkańców.

Szczegółów dowiedzieć się można na stronie zespołu pałacowego TUTAJ 

Bliższe informacje i zgłoszenia za pomocą mojego formularza kontaktowego albo pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapraszam serdecznie na interesujące popołudnie w Schönbrunn!