Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zaloguj się

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 MusikvereinByłe tzw. korso, czyli odcinek Ringu między Operą a Hotelem Imperial, promenada dawnej śmietanki towarzyskiej Wiednia zachęca dziś do spaceru w przeszłość, do zanurzenia się w wiek XIX-ty; w czasy, które przyniosły wiele zmian w sztuce, architekturze a także w samym społeczeństwie.

Słynne hotele i kawiarnie, arystokratyczne pałace dziś jeszcze mogłyby opowiedzieć wiele interesujących szczegółów o ludziach, którzy w nich żyli i przebywali; jak wtedy, na prawdziwym korso poplotkujemy więc o ówczesnych bogatych i bogackich przy czym nie zabraknie również aktualnych wówczas nowinek z wiedeńskiego dworu cesarskiego.

Pójdziemy jeszcze dalej, w Stadtpark (Parku Miejskim) odwiedzimy tych uwiecznionych tu pomnikami artystów, których sztuka i muzyka nadała ton ówczesnej modzie, przede wszystkim Hansa Makarta i Johanna Straussa.

Jeszcze oczarowani jego słynnymi walcami ruszymy dalej, w kierunku Konzerthaus, poprzez place Schwarzenberga i Karola do budynku słynnego Musikverein.
Przepiękne secesyjne pawilony kolejki miejskiej słynnego wiedeńskiego architekta Otto Wagnera wprowadzą nas w młodsze już czasy, czasy secesji: nowych gustów, nowego kierunku w architekturze i sztuce – i jej nowej wolności.

 
Spotkanie i punkt wyjścia:

Herbert Karajan Platz, przy Operze, przy wyjściu z metra linii U1;
Spacer trwa ok. 2,5 godziny


Koszt: do 7 osób: 140,- Euro/ od 8 osób: 155,- Euro

Termin: do uzgodnienia.


Informacje i zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego.