Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Cmentarz Centralny, założony w 1874 roku - o powierzchni 2,4 km² większy niż Stare Miasto i gęściej niż cały Wiedeń (ok 1,9 mln mieszkańców) zaludniony, spoczywa tu bowiem prawie 3 mln ludzi - należy do najchętniej odwiedzanych miejsc tego miasta. Tu znajdują się groby wielu ważnych i ciekawych Miejsce melancholii i zadumyosobistości z dziedziny muzyki, teatru, sztuki i polityki.

Nad wszystkim góruje piękny, secesyjny kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusza, do którego zajrzymy w czasie spaceru – o ile nie będzie odbywać się tam właśnie msza lub inna uroczystość.

Spacerując po Cmentarzu odkryjemy wiele ciekawych nagrobków, liczne kapliczki i piękne krypty rodzinne – niezwykłe świadectwa pamięci o zwykłych ludziach, którzy odeszli na zawsze. Jest to jeden z nielicznych cmentarzy multikonfesjonalnych, stąd znaleźć można tutaj kwatery różnych religii i wyznań; w czasie naszego wspólnego spaceru odwiedzimy krótko położony przy bramie nr 1 stary cmentarz żydowski.

Zatrzymamy się także na chwilę w pełnej szczególnie smutnego nastroju kwaterze poświęconej dzieciom, także tym nienarodzonym.

Cmentarz Centralny (Zentralfriedhof) to więcej, niż miejsce pochówku, pamięci i żałoby; to dla wielu Wiedeńczyków także miejsce spacerów. Jak w ogromnym parku są tutaj ścieżki do biegania, liczne dorożki zapraszają na przejażdżkę; jest on więc dziś jednocześnie przestrzenią życia, także dla wielu Nastroj w Ogrodzie Wiecznościzwierząt.

Przy końcu spaceru przystaniemy na chwilę w energetyzującym Parku Siły i Spokoju, zaprojektowanym wg znajdujących się tam punktów geomantycznych i otwartym w 1999 roku. Tutaj można wejść w szczególny kontakt z naturą, z roślinami, drzewami, kamieniami, wodą, z kosmosem wreszcie...Nabrawszy dzięki temu nowej siły i energii, z myślą o wiecznym, nierozerwalnym kręgu życia i śmierci, opuścimy wiedeński Cmentarz Centralny.

Bliższe informacje i zgłoszenia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Koszt spaceru: dla 1-7 osób 140,-€, dla więcej niż 8 osób 155,-€

Cena rodzinna: dla 2 dorosłych + maks. 3 dzieci do lat 14 to 125,-€

Na ten ciekawy spacer proszę zaplanować ok. 2 godzin. Zapraszam!